home
Online 5

Lokalizacja: Woj.: Małopolskie, powiat: Kraków, miasto: Kraków, ulica: Balicka.

Fizjodotyk Gabinet Fizykoterapii i Masażu Leczniczego Marta Brzóska Jolanta Dudek

Masaż leczniczy, laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki.

Certyfikat 2012
11918 liczba wyświetleń, 0 dzisiaj

Dane kontaktowe do firmy

Kinesiology taping

jest to metoda wynaleziona ponad 30 lat temu w Japonii przez dr. Kenzo Kase’a, mechanizm działania elastycznej taśmy terapeutycznej polega na delikatnej stymulacji warstw naskórka, która powoduje wystąpienie zmian na poziomie komórkowym. Taśmę Kinesio Tex Gold stosuje się w celu wspomagania osłabionych mięśni, ograniczenia nadmiernej ruchomości w stawie, dla poprawienia efektywnej pracy poszczególnych grup mięśniowych, dla zapewnienia stabilizacji. Stymuluje ona receptory mechaniczne, wpływa na napięcie mięśniowe, poprawia mechanizm czucia głębokiego w stawach.

Masaż klasyczny

Masaż, należy do najstarszych zabiegów terapeutycznych, był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie jako jeden z podstawowych sposobów łagodzenia bólu. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalną metodę leczniczą. Jest on formą oddziaływania na organizm człowieka za pomocą bodźców mechanicznych, głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania odczynów fizjologicznych.
Masaż klasyczny, jest to zespół technik – chwytów, stosowanych w odpowiedniej kolejności tj.: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracja, wałkowanie, wyciskanie. Jego celem jest zadziałanie na układ ruchu tj.: mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości oraz na skórę, tkankę łączną, tłuszczową, na zakończenia nerwowe w skórze, a także na układ krwionośny i chłonny. Pośrednio działa również na narządy wewnętrzne.
Mechanizm działania masażu jest bardzo skomplikowany i można go podzielić na działanie lokalne-miejscowe oraz na działanie centralne-ogólne.

Drenaż limfatyczny

(masaż limfatyczny): jest to oddziaływanie na organizm człowieka łagodnymi bodźcami mechanicznymi w postaci ucisku na tkanki w formie przesuwającej, przepychającej, wyciskającej lub tłoczącej. Jego celem jest usprawnienie krążenia limfatycznego, a tym samym poprawienie warunków odżywczych tkanek, likwidacja obrzęków zapalnych, chłonnych lub zastoinowych.

Jest on stosowany powszechnie w odnowie biologicznej i kosmetyce jako najskuteczniejszy masaż odżywczy, odchudzający i likwidujący celulit.

Manualny drenaż limfatyczny jest wykonywany z dobrym skutkiem w przypadku wtórnego obrzęku limfatycznego kończyny górnej u kobiet leczonych z powodu raka piersi, przy obrzękach pierwotnych kończyn dolnych, górnych, tułowia, głowy, przy obrzękach żylno-limfatycznych, tłuszczowo-limfatycznych oraz obrzękach pourazowych i pooperacyjnych.

Drenaż stosuje się w celu szybszego usunięcia z organizmu produktów przemiany materii, dotlenienia tkanek, usunięcia z nich toksyn i nadmiaru wody.

Laseroterapia

słowo laser, jest skrótem od słów „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” – wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania. Lasery są źródłem światła, które jest rodzajem fal elektromagnetycznych. Różnica między światłem słonecznym, a światłem lasera jest bardzo prosta: pierwsze to promieniowanie zawierające różne długości fal (co w rezultacie daje biały kolor światła), drugie to promieniowanie fal o jednej określonej długości (czerwone lub podczerwone).
Promieniowanie laserowe działa jak katalizator dla wszystkich rodzajów metabolizmu komórkowego. Proces ten, nazywany biostymulacją jest podobny do efektu oddziaływania światła słonecznego na zielone części roślin.
Strefy działania przezskórnej biostymulacji laserowej: miejscowe, refleksogenne, na punkty akupunkturowe, na systemy mikroakupunktury.
Efektem klinicznym napromieniowania miejscowego jest powstawanie reakcji: regeneracji, odpornościowo-stymulujące, przeciwzapalne, odczulające, polepszające mikrokrążenie, przeciwobrzękowe, kojące ból.

Elektroterapia

zajmuje się zabiegami leczniczymi wykorzystującymi różne właściwości prądu elektrycznego.
Nasz aparat do elekroterapii generuje następujące rodzaje prądów:
– interferencyjne (statyczne 4- i 2 elekrodowe; dynamiczne, przerywane),
– diadynamiczne (MF, DF, CP, LP, Cpiso, Lpiso, RS, MM) z możliwością ustawienia sekwencji,
– impulsowe średniej częstotliwości (kształt trójkąta, prostokąta, sinusoidy, trapezu – unipolarne i bipolarne),
– dwukanałową stymulację porażeń spastycznych, –(tonoliza wg. Hufschmidta),
– TENS (klasyczne, BURST),
– HV (high voltage – wysokonapięciowy),
– prąd Traberta (Ultra Reiz – UR),
– prąd Kotza (rosyjska stymulacja),
– prąd faradyczny i neofaradyczny, –prąd galwaniczny (m.in. do zabiegu jonoforezy)

Krioterapia

krios (gr.) – chłód, lód; terapia (gr.) – therapia – przywracanie zdrowia, leczenie.
Bodźcowe – stymulujące stosowanie na powierzchnię skóry temperatur kriogenicznych (pon. -100 st./2,3 min)

Masaż leczniczy, laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki., 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Lokalizacja na mapie.

Dodatkowe informacje o firmie

 • Nazwa firmy: Fizjodotyk Gabinet Fizykoterapii i Masażu Leczniczego Marta Brzóska Jolanta Dudek
 • NIP: Brak
 • Rodzaj działalności: Usługi
 • Kraj: Polska
 • Kod pocztowy: 30-149
 • Ulica: Balicka
 • Województwo: Małopolskie
 • Miejscowość: Kraków
 • Nr budynku: 56
 • Powiat: Kraków
 • Osoba kontaktowa: Marta Brzóska
 • Adres e-mail: marta.brzoska@interia.pl
 • Nr telefonu: 696 020 422
 • Adres strony internetowej: http://www.fizjodotyk.pl
 • Akceptacja regulaminu: Akceptuję
 • Lista: 30 października 2012
 • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
ID Ogłoszenia: 194508fc8c820e6e

  

Dodaj opinię

Masaż leczniczy, laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki.
Masaż leczniczy, laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki. - Obrazek1Masaż leczniczy, laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki. - Obrazek2Masaż leczniczy, laseroterapia, elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki. - Obrazek3
GD Star Rating
loading...

Adres siedziby firmy

Polska
ul. Balicka 56/
30-149 Kraków
powiat Kraków woj. Małopolskie

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na głoszenie.

Pozostałe Usługi