Ocieplanie domu

Strona główna Fora Budownictwo Ocieplanie domu

Temat zawiera odpowiedź, otrzymał 3 głos, i ostatnio był modyfikowany przez  Najlepsza Firma 4 lata, 7 miesiące temu.

5 wpis (z 5)
Autor Wpisy
Autor Wpisy
6 listopada 2012 o #5144

101DE
Contributor

Witam, jaki styropian zastosować do ocieplenia domu?czy warto wydać na styropian grafitowy czy wystarczy eps40- który jest tańszy. Różnica w cenie jest spora..Dom jest parterowy z porothermu 24 cm, posiada pompę ciepła, ogrzewanie w domu jest tylko podłogowe. Zamierzam ocieplić ścianę co najmniej 20 cm warstwą styropianu. Czy styropian może być mocowany na klej czy może na piankę niskorozprężną?

7 listopada 2012 o #5630

Najlepsza Firma
Key Master

Należy pamiętać, że takie prace wykonuje się raz na co najmniej 20 lat. Im mniejsze straty ciepła tym mniejsze rachunki za ogrzewanie. Ceny energii stale rosną więc warto na tym etapie rozważyć zastosowanie lepszego styropianu. W momencie budowy różnica w cenie wykonania ocieplenia to głównie koszt materiału, dlatego na etapie inwestycji lepiej zainteresować się większą grubością lepszej jakości izolacji. Można oczywiście zastosować lepszej jakości materiał ale jego mniejszą grubość.

17 listopada 2012 o #8175

Mieszek

Ja ocieplałem swój dom watą i wydaje się idealnie cieplutko. No i przedewszystkim ściana ma oddychać więc warto było wydać troszeczkę więcej, nie jest to dużo wyższy koszt około 15 % ALE i tak robi się to na lata. pozdrawiam

5 grudnia 2012 o #11006

Bartek

Witam, jestem w trakcie wykańczania poddasza użytkowego i zastanawiam się czy jak pod sufitem mam watę to powonieniem również ocieplić ściany strychu?

5 grudnia 2012 o #11316

Leno

według mnie powinieneś ocieplić również ściany, dzięki temu stworzysz ocieplenie pomieszczeń od środka. pozdro

5 wpis (z 5)

Musisz być zalogowany by móc odpowiedzieć