Emerytury

Temat zawiera odpowiedź, otrzymał 1 głosów, i ostatnio był modyfikowany przez  Barro 7 lata, 6 miesiące temu.

4 wpis (z 4)
Autor Wpisy
Autor Wpisy
4 grudnia 2012 o #10593

Mati

Czytałam ostatnio bardzo ciekawy artykuł na temat emerytur w Polsce. Ogólnie każdy obywatel wie, że osoby na emeryturze żyją na koszt ludzi młodych. Młodzież znalazła rozwiązanie w postaci emigracji… Ja sądzę, że jeżeli sami nie odłożymy sobie w skarpetkę oszczędności to nie mamy co liczyć na pieniądze od państwa. zdziwiło mnie również, że pieniądze, które są wypłacane teraz są stosunkowo duże w porównaniu do zarobków….a jeżeli chodzi o godne życie na starość to nie mamy co liczyć! będziemy klepać biedę bo nie będzie już komu na nas pracować!dług publiczny rośnie w nieobliczalnym tempie! a powinno być tak- kto Polskę zadłużył niech się teraz martwi i sam spłaca długi!!!a nie zostawia ten bałagan na następne pokolenia.

4 grudnia 2012 o #10726

Ania

tak tak, polska emerytura to wciąż burzliwy temat! już nie raz słyszałam od osób starszych, że na swoją emeryturę pracowali całe życie i gdzie są ich odłożone pieniądze?….nie mam nic bardziej mylnego. Prawda wygląda zupełnie inaczej, ekonomiści nie ukrywają, że nasza emerytura jest zależna od gospodarki a nie jak niektórzy myślą od przepracowanych lat i odłożonych pieniędzy- których już dawno nie będzie:) Pieniądze, które są odkładane w systemie kapitałowym to kropla w morzu, nie więcej niż 1/10 naszych składek.Cała reszta trafia prosto do ZUSu! Ludzie o czym tu dyskutować jak wszyscy pracujemy na ciepłe fotele ludzi Tuska!!!i nie ma tu mowy o żadnych pieniądzach na emeryturę.

4 grudnia 2012 o #10736

Kania

a ja nie boje się o moja emeryturę bo jak tak dalej będzie to na pewno jej nie dożyję! jeszcze wprowadzą GMO to już będzie pewne, że emeryturę będziemy mieli na cmentarzu.. najpierw podnoszą wiek emerytalny a jak się może okazać, że jednak nieliczni dożyją to wprowadzają GMO, żeby była pewność, ze zmniejszy się liczba emerytów w Polsce z a kilka lat…. przykre ale prawdziwe!

5 grudnia 2012 o #11213

Barro

Moi drodzy mi pozostało powiedzieć tylko: macie co chcieliście- sami ich wybraliście.. mam nadzieje, że te kilka lat rządów PO czegoś nauczyło nasze społeczeństwo i przy następnych wyborach nie będą tacy głupi i naiwni..

4 wpis (z 4)

Musisz być zalogowany by móc odpowiedzieć