Umowa o pracę na czas określony i nieokreślony

Strona główna Fora Pracodawcy Umowa o pracę na czas określony i nieokreślony

Temat zawiera odpowiedź, otrzymał 1 głosów, i ostatnio był modyfikowany przez  bella 5 lata, 10 miesiące temu.

3 wpis (z 3)
Autor Wpisy
Autor Wpisy
12 grudnia 2012 o #13448

Kaska

Witam, czy pracodawca może dać umowę o pracę na czas określony po raz drugi? Pracuję od niepełnego roku w jednej firmie, na początku otrzymałam umowę o prace na okres próbny trzech miesięcy, następnie umowę o pracę na 6 miesięcy. Czy pracodawca może mi wręczy kolejną umowę o prace na czas określony?

13 grudnia 2012 o #13686

Olka

Zgodnie z kodeksem pracy umowa na czas określony jest jedną z trzech rodzajów umów terminowych. Charakterystyczną cechą tejże umowy jest fakt, iż zawierana jest na ściśle określony termin końcowy stosunku pracy (może trwać zarówno kilka dni, miesięcy jak i kilka lat).
Kodeks pracy nie przewiduje ograniczenia co do długości trwania umowy na czas określony. Jednakże konieczne jest określenie terminu zakończenia współpracy (chociażby w przybliżeniu) – ażeby zdarzenie wyznaczające koniec stosunku pracy było pewne i obiektywnie łatwe do ustalenia w czasie. Jak wynika z z art. 25 kodeksu pracy zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony ( po wcześniejszym zawarciu dwóch umów na czas określony) jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca.

18 grudnia 2012 o #14748

bella

Witam, pracuje w pewnej firmie i mam umowę na czas nieokreślony. Ostatnio źle się w niej dzieje. I tu moje pytanie czy mogę zostać zwolniona z dnia na dzień? Czy obowiązuje mnie jakiś okres wypowiedzenia?

3 wpis (z 3)

Musisz być zalogowany by móc odpowiedzieć